LYMFATICKÁ MASÁŽ

Chcete vyzkoušet LYMFATICKOU MASÁŽ
- velmi jemnou manuální techniku pro účinné uvolnění toku lymfy, a optimalizaci napětí ve tkáních těla?

Lymfatická masáž (lymfodrenáž) je speciální metoda, za pomocí které se podporuje vyplavování odpadních látek z těla. Jedná se tedy o prostředek detoxikace. Dalším důležitým aspektem je urychlení toku lymfy mízním řečištěm a podpora látkové výměny organismu. Významným způsobem tak podporuje imunitní systém. V dnešní době se hojně využívá také ke kosmetickým účelům, například napomáhá k odstranění celulitidy, masáž obličeje skvěle vyhladí pokožku a odstraní otoky kolem očí. Napomáhá také ke zlepšení metabolismu a fyzické kondice, což může vést i k úbytku váhy.

Nejde ovšem o klasickou masáž, ale o speciální manuální techniku, která je zaměřená na povrchový mízní systém. Terapeut se snaží ovlivnit pouze kůži a podkoží, nikoliv svalstvo. (Lymfodrenáž se ve zdravotnických zařízeních a v kosmetických salónech provádí také pomocí přístrojů).

Manuální lymfatická masáž se primárně doporučuje při léčbě otoků či edémů, pro zvýšení imunity, pro detoxikaci organismu, proti celulitidě, pro regeneraci po operacích a úrazech, také jde o prevenci při vzniku křečových žil a v neposlední řadě se využívá pro zmírnění migrén či v boji s obezitou.

Naopak je nežádoucí při nádorových onemocněních, v případě hnisavých ran, při bakteriálních nebo virových onemocněních, zvětšených lymfatických uzlinách, hyperfunkci štítné žlázy, rýmě nebo kašli, hypertenzi, hyperglykemii nebo v případě, že klient bere antibiotika, a také v případě těhotenství.

V případě zdravotních potíží se o vhodnosti lymfatické masáže poraďte nejdříve s lékařem.

Teoretickou a praktickou výukou v této technice jsem prošla ve dvou týdenních cyklech ve Zdravotnickém zařízení Stanislava Flandery v Praze – https://flandera.cz/kurzy/kurzy-akreditovane

8787